Centrální zamykání

Derter
Příspěvky: 4
Registrován: 12 dub 2010 21:26

Centrální zamykání

Příspěvek od Derter »

Nazdar, prosím o radu co nefunkčním centrálním zamykáním. Mám centrál originální, pouze na klíč a začalo mi zlobit otvírání/zavírání ostatních dveří. Pročetl jsem toto fórum a trochu se o tom píše v sekcí dálkové ovládání (ale není to přesně ono). a od včerejška se mi již neotvírají žádné dveře (centrálem) jako by odešla pojistka, ale pojistka je v pořádku a lehce je slyšet z ostatních dveří že se trošku motorky snaží (když vyndám pojistku tak je ticho). Motorky vypadají v pořádku (rozebral jsem dveře a když připojím 12V přímo na motorek, tak se dveře bez problému otvírají a zavírají). Prosím o radu co s tím. Předem díky Pavel
Uživatelský avatar
chuffu
Příspěvky: 68
Registrován: 31 kvě 2009 16:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od chuffu »

Můj centrál nebudu rozebírat. Ještě by mě z toho mohlo šlahnout. Ale. Promazal jsem WD40 motorky a vše co šlo a teď mi centrál funguje. Akorát kufr se zamyká, ale neodemkne, což mě tak netíží. Jen jsem zvědavěj až začne zima, jestli to nezačne blbnout.
Hyundai Getz 1,1 2002 Tm. modrá
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od Vipe »

Tak to ti asi odešel tento bazmek ve dveřích u řidiče.
Fotografie-0016.jpg
Fotografie-0016.jpg (16.74 KiB) Zobrazeno 17502 x
Taky jsem ho měnil je to asi měsíc. Je to nerozebíratelný akurát to můžeš rozloupnout jak ořech a uvidíš tohle.
Fotografie-0021.jpg
Fotografie-0021.jpg (27.47 KiB) Zobrazeno 17502 x
A ještě plánek ju. :wink:
Image0049.jpg
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Derter
Příspěvky: 4
Registrován: 12 dub 2010 21:26

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od Derter »

Díky za odpověd kde a asi kolik se ten bazmek dá koupit?
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od Vipe »

Vrakoviště a cenu nevím pač jsem ho měl náhradní.
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Derter
Příspěvky: 4
Registrován: 12 dub 2010 21:26

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od Derter »

Kde přesně tento bazmek najdu? A da se nějak vyzkoušet zda opravdu odešel, například spojením nějakých kontaktu nebo přívedením napětí na nejaké kontakty? Předem díky
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od Vipe »

Je to přímo na zámku dveří a vedou k tomu 4 dráty (hnědý je +, černý je -, červeno/oranžový a zelený jde k servu) u dveří řidiče. Když rozpojíš ten konektor u toho zámku a do konektoru na svazku přivedeš na červeno/oranžový + a zelený -12V tak ti musí ostatní zámky ve dveřích odemknout a když otočíš polaritu tak zase zamknout. Ten bazmek je jenom složitej spínač. :wink:
DSCF0416%2B.jpg
DSCF0416%2B.jpg (146.48 KiB) Zobrazeno 16201 x
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Derter
Příspěvky: 4
Registrován: 12 dub 2010 21:26

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od Derter »

Ještě jednou děkuji za rady, již se mi to povedlo vyndat, teď jen zajet na vrakáč kde by to mohli mít...
tuan
Příspěvky: 3
Registrován: 28 kvě 2009 20:35

Nefunkčné centrálne zamykanie

Příspěvek od tuan »

Zdravím, chcel by som poprosiť o radu ohľadom nefunkčného centrálneho zamykania v predných dverách spolujazdca (3 dverová verzia). Zamknúť sa dajú len zvnútra manuálne, prípadne kľúčom na dverách spolujazdca (na centrálne zamykanie to nereaguje), ostatné zámky fungujú. Je tam nejaký motorček,prípadne mechanizmus, ktorý je pokazený, treba tam niečo vymeniť, prípadne ako to funguje, čo treba hľadať? Ďakujem za radu prípadne pomoc s riešením tohoto problému.
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkčné centrálne zamykanie

Příspěvek od Vipe »

Pokud tomu rozumím dobře tak je tam s největší pravděpodobností vadný servomotorek. Jistotu budeš mít pokud sundáš čalounění dveří odpojíš kabel který vede k tomu servu a proměříš to. :wink:
O pár příspěvků víš máš schéma.
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Odpovědět