Podsvícení ovládání teploty vzduchu, poloh topení a větráků?

Azoopard

Podsvícení ovládání teploty vzduchu, poloh topení a větráků?

Příspěvek od Azoopard »

Při sepnutí mám podsvícené tlačítko klimatizace i tlačítko ohřevu zadního skla.....to je v pořádku.
Ale nemám podsvícené regulátory: teploty vzduchu, rychlosti ventilátoru a polohovač vývodů topení.
(všechny tři regulátory jsou u sebe právě nad tlačítky klimatizace a ohřevu zadního skla).
Prý to podsvícené být nemá, ale já si myslím že to spolu s rozsvícenými světly být osvětlené má.
docela mi to chybí, hlavně při jízdě večer je to docela nepříjemné.
můžete poradit co s tím a jak si mohu pomoci?
děkuji
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení ovládání teploty vzduchu, poloh topení a větráků?

Příspěvek od Vipe »

Nevím kde si se na to ptal, ale podsvícený to má být. Buď máš rozpojený konektor nebo prasklé žárovky. Tady je jak to má svítit.
regul.jpg
regul.jpg (24.06 KiB) Zobrazeno 14707 x
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Azoopard

Re: Podsvícení ovládání teploty vzduchu, poloh topení a větráků?

Příspěvek od Azoopard »

Vipe děkuji, ale že by byly vypálené všechny žárovičky najednou by byla veliká náhoda, to asi ten rozpojený konektor.
předpokládám že to nemá samostatnou pojistku a že nemusím hledat něco co není.
jo ještě se chci zeptat, ten konektor je dobře přístupný a nebo to musím celý demontovat, protože z toho mám trochu strach.
někde jsem tu viděl rozebraný panel ale bojím se těch táhel a že to pak nedám dokupy.
do servisu se mi s tím nechce :-k
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení ovládání teploty vzduchu, poloh topení a větráků?

Příspěvek od Vipe »

Jak tak na to koukám tak konektorem to nebude pač by ti nešlo ani ovládání ventilátoru topení a nesvítila ani jedna kontrolka podsvícení vypínačů v tom panelu. Vidím to na prasklé žárovky jsou tam dvě.
211625panel.jpg
211625panel.jpg (17.03 KiB) Zobrazeno 14699 x
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Azoopard

Re: Podsvícení ovládání teploty vzduchu, poloh topení a větráků?

Příspěvek od Azoopard »

tak jsem se tam dnes snažil dostat a něco zjistit aniž bych demontoval panel (přes vyklopenou přihrádku u spolujezdce) a nic jsem nezjistil, protože jsem ani nikam nedosáhl.
ještě se chci zeptat, nemá to třeba svoji pojistku že by to mohlo být doufejme v ní?
no tonoucí se i stébla chytá
Jarda

Re: Podsvícení ovládání teploty vzduchu, poloh topení a větráků?

Příspěvek od Jarda »

Nic jiného ti nezbude,než to rozebrat a vyměnit žárovky,jsou tam dvě.Dělal sem to taky a přeju pevné nervy!!Nejhorší bylo vyndat rádio a pak ten velký rámeček,který je nacvaklý myslím na šesti bodech.Přihrádku u spolujezdce pro lepší přístup vyndej taky.Pokud to budeš mět rozdělané,doporučuji vyměnit všechny žárovky,myslím i ty,které svítí-jen pro jistotu a klid,že nezhasnou taky.Tak hodně štěstí!
Jarda

Re: Podsvícení ovládání teploty vzduchu, poloh topení a větráků?

Příspěvek od Jarda »

Ještě jak sundat ten velký rámeček tu někde na fóru dal Vip,kde je to perfektně popsané a je tam i přiložené foto,na co si dát pozor,aby nedošlo k ulomení těch zobáčků,které rámeček drží.
Azoopard

Re: Podsvícení ovládání teploty vzduchu, poloh topení a větráků?

Příspěvek od Azoopard »

asi mi nic jiného nezbývá než se na to vrhnout a zkusit ty žárovky vyměnit.
Ale než se do toho pustím chci poprosit někoho kdo to dělal, nebo se vyzná jestli by mi tu nemohl trochu detailněji poradit?

např. typ a počet žároviček, na co dát pozor a co nezapomenout, co jde a co nejde silou, co se dá prohodit nebo špatně zapojit apod.
prostě když už to bude dole abych to nemusel pak dělat znovu
moc by mi pomohlo víc fotografií nejlépe krok za krokem.
(našel jsem tu od Vipa Demontáž středového panelu, ale rád bych víc dokumentace).
mám strach že to rozeberu a pak že to nedám dokupy.

všem předem děkuji, nejhorší je to vždy poprvé, pak už je to brnkačka.
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení ovládání teploty vzduchu, poloh topení a větráků?

Příspěvek od Vipe »

Nevím co bych ti k tomu mohl dál napsat než je v tom článku. Přehodit mezi sebou snad nejde nic, zapojit špatně taky ne, konektory musí potom dobře zacvaknout do spínačů, žárovky jsou tam dvě a jaké to ti napíše Jarda já to měl dole, ale tyhle žárovky jsem nedělal. Silou jde celej ten panel vytáhnout jo a pozor na ty táhla od ovládání topení.

Tak hodně pracovních úspěchů a doufám že se podělíš o zážitky. :wink:
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Jarda

Re: Podsvícení ovládání teploty vzduchu, poloh topení a větráků?

Příspěvek od Jarda »

Nedělěj z toho únor,pokud máš místo kde to udělat a nemusíš to rozdělávat na ulici,tak se do toho dej,nebo řekni nějakému mechanikovi,oni už znají ty fígle.Rozdělání pro laika je tak na poctivou hodinku-pěkně v klidu a nic neulomit.Jaké jsou tam žárovky si už nepamatuju,je to delší dobu,ale mají je běžně v obchodech.Prostě rozdělej,vyndej žárovky a podle nich kup nové+nějakou náhradní a dej dohromady.Jak už ti pal Vip,co jiného k tomu říct? Snad hodně štěstí a pevné nervy. :D/
Odpovědět