Anténa

Audio, video, navigace
Odpovědět
Birkof
Příspěvky: 54
Registrován: 28 kvě 2009 12:01
Bydliště: Žatec/Praha
Kontaktovat uživatele:

Anténa

Příspěvek od Birkof »

Zdravim, prosim o radu. Pred myckou jsem se pokousel sundat antenu ale bohuzel otacet s ni neslo tak jsem se ji pokusil nadzvednout a prut mi zustal v ruce jak kdyz lamu pernik. Pokousel jsem se odvrtat ten zbytek antenky ze zavitu jenze jsem se nesetkal s uspechem. Prosim poradte mi jak mam sundat cely ten drzak anteny ze strechy? nebo zda mate nejaky jiny napad? Diky za odpovedi
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa

Příspěvek od Vipe »

Nezbyde ti nic jiného než tu anténu odšroubovat celou. Budeš muset zevnitř pod tapecírunkem střechy povolit matičku co drží ten zbytek.
Pokud máš mezi clonítkama světlo máš vyhráno, vyndáš to světlo a dostaneš se na tu anténu a pokud ne musíš odšroubovat clonítka možná i madla nad dveřma aby si mohl ten tapecírunk střechy opatrně odtáhnout.
V pravém předním sloupku by měl bejt ten kabel napojený na prodlužku nebo tam máš dlouhej kabel od antény až k rádiu. :wink:
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 82
Registrován: 27 kvě 2009 09:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa

Příspěvek od Jura »

Tak se mi to taky stalo. :oops: Ale už mám opraveno,chystám návod na opravu. :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 82
Registrován: 27 kvě 2009 09:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa

Příspěvek od Jura »

Tak konečně dávám návod na opravu ulomené antény.Nejprve je nutné odšroubovat křížové šrouby na slunečních clonách.Na straně blíže k zpětnému zrcátku clonu vycvaknout z držáku, je dobré nechat jí v čalounění stropu (je tam podložka z vnitřní strany).Potom vytáhnout těsnící gumy ve dveřích(stačí nad dveřmi a předních sloupcích).Vycvaknout plasty na předních sloupcích(jde to poměrně dobře od shora dolu).
1905241.jpg
Po těchto úkonech a zatažení za držáky sluneční clony blíže k zpětnému zrcádku se nám uvolní čalounění stropu.U vozů s předním stropním světlem je jasné, že ho musíme odšroubovat.
2034322.jpg
Teď jsme se dostali k anténě a stačí povolit klíčem číslo 8.
2035233.jpg
Pokud anténu nebudeme opravovat ,tak novou můžeme napojit na prodlužku v pravém předním sloupku viz první obrázek. Jinou anténu volíme dle otvoru ve střeše.
2035486.jpg
Obrázek
lubo
Příspěvky: 31
Registrován: 01 čer 2009 12:19
Bydliště: Bratislava Slovenská republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa

Příspěvek od lubo »

Tak som podľa tohoto obrazového návodu menil anténu a poviem Vám, že mi veľmi pomohol, išlo to ako po másle, takýto popis opravy teda výmeny je super, Ďakujem !!!!!!
Uživatelský avatar
legnaw
Příspěvky: 22
Registrován: 27 kvě 2009 06:20

Re: Anténa

Příspěvek od legnaw »

tak mne tento navod trochu pomoze ale nie velmi, mam fejslift a teda pracovne osvetlenie interieru v strede strechy :(
.
teoretisticky je mozne pouzit aj inu ako originalnu antenu? nieco "kratsie a kompaktnejsie" ako je prut???
kto poradi
2005 Facelift Getz 1.1i Up, 5d Metallic Space Silver (5S)
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa

Příspěvek od Vipe »

Určitě bych tuhle zlomenou vyndal a dal novou na stejné místo. Pokud tam nemáš světlo jako já tak musíš to stropní čalounění opatrně odtáhnout strčit tam ruku a anténu odšroubovat nebo to čalounění sundat dolu celé. :-k
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Jířa
Příspěvky: 55
Registrován: 31 kvě 2009 12:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa

Příspěvek od Jířa »

Tak jsem byl taky okolnostmi donucen k výměně antény, a dal jsem tam elektronickou anténu FIN "ploutev".
Hlavním důvodem bylo, že anténa má velkou dosedací plochu, a potřeboval jsem překrýt okolí původní antény, kterou kdysi někdo mordoval a zůstala okolo ní zohýbaná střecha, která následně začala reznout.
Montáž zabrala celé odpoledne, protože se musí zvětšit díra ve střeše a vyřešit napájení vestavěného zesilovače. Celkem funguje, ale na původní prut byl příjem subjektivně lepší, takže spíš nedoporučuju.
Přílohy
Fin.jpg
GETZ r.v. 2004
Uživatelský avatar
legnaw
Příspěvky: 22
Registrován: 27 kvě 2009 06:20

Re: Anténa

Příspěvek od legnaw »

rovnako ako Jířa som nahodil plutvu... rovnako ako on mam negativny pocit z kvality prijmu... pri jazde v meste kde je signal dobry to nepocitujem, ale pri dlhsich cestach tam kde je uz nutnost preladovat na nove frekvencie toho isteho radia sa vacsinou nechytam a musim nahadzovat frekvencie rucne..aj tak som zasumeny.
hodnotim teda prut ako vhodnejsi. :-k
Přílohy
antena.png
2005 Facelift Getz 1.1i Up, 5d Metallic Space Silver (5S)
Odpovědět