Motor klepe

Odpovědět
Rostous
Příspěvky: 150
Registrován: 29 kvě 2009 09:59
Bydliště: Chvalčov
Kontaktovat uživatele:

Motor klepe

Příspěvek od Rostous »

Při studeném motoru po nastartování je slyšet od motoru docela slyšitelné klepkání, co je to? Jakoby bylo slyšet klepkání jednoho ventilu. Taky to někomu dělá? Stačí když se motor trošku zahřeje, nebo možná automaticky vypne sytič a je klid a žádné klepání už slyšet není. Poradí mi někdo, mám s tím něco dělat, nebo to přejít? Má někdo podobnou zkušenost? Když je motor studený, tak je hlučnější od novoty,až když se zahřeje, tak je klidnější. Tohoto klepkání jsem si všimnul až nyní, takže tam dříve nebylo. Možná to bude třeba nekvalitní palivo, tedy doufám. Jinak mám najeto asi 35000km a motor 1,3 60KW.
Mobil

Re: Motor klepe

Příspěvek od Mobil »

Ahoj
Podle toho, co píšeš tak to vypadá na hydraulické zdvihatka. Toto se projeví, když auto dlouha stojí tak po nastartování je slyšek klepavý zvuk. Zdvihátka jsou bez oleje a chvíli to trvá než se naplní ( cca. 20-30 KM)pak už je to OK. Druhá možnost vadné zdvihátko ale s tím jsem se ještě u Getze nesetkal. Hodně záleží i a na oleji jaký používaš. Ale jinak pokud to ztichne tak si s toho nedělej těžkou hlavu. Nic vážného to není
Rostous
Příspěvky: 150
Registrován: 29 kvě 2009 09:59
Bydliště: Chvalčov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor klepe

Příspěvek od Rostous »

Děkuji za uklidnění a objasnění problémku s klepáním. Asi je to těmi zdvihátky bez oleje, protože nejvíce to klepalo, když autko stálo celý den na sluníčku s otevřenou kapotou (vysychlo po umytí motoru a všecho pod kapotou). Takže asi olej zřídnul a vytekl ze zdvihátek. Pak jsem nastartoval a klepkání bylo znatelné, stačílo trošku protůrovat a bylo po klepání. Díky moc, už můžu zas klidně spát :wink:
Uživatelský avatar
Svabinkova
Příspěvky: 18
Registrován: 07 čer 2009 14:41
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor klepe

Příspěvek od Svabinkova »

Ahoj, tak přesně tenhle problém mám s getzíkem taky, objevilo se to až letošní zimu při prvním ranním startu. Pak se to ohřálo a byl klid, ale teď to klepe každý start, po chvíli to přestane (1300,63kW, 70 tis.,olej v pořádku). Někdo mi tvrdí, že to nic není, jiný zas že můžu oddělat motor. Nebudu to podceňovat, jedu do servisu. :D
Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 53
Registrován: 27 kvě 2009 17:41
Bydliště: Holešov

Re: Motor klepe

Příspěvek od Jarda »

No taky mi to někdy zaklepalo,ale to musí být chladno a autko musí stát ze dva dny.To klepkání trvalo tak něco přes minutu a pak je klid.Teď co jsem vyměnil olej,dal jsem tam SHELL Helix Plus 10W40 ,tak se klepání neozvalo.Uvidíme v zimě!Ale myslím,že závada to nebude. Dej vědět,co ti na to řekli v servisu,jo?? Určitě to bude zajímat více lidí!! Díky předem! =D>
Getzík 1.3--60kw,2004
kraken
Příspěvky: 54
Registrován: 02 čer 2009 18:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor klepe

Příspěvek od kraken »

Jo taky mě tam něco začlo klepat. Je to docela kravál. Po pár km si to vždycky sedne a je klid. Jde to někde od leva (když stojím proti) hned u nádržky do stř. Jestli nějaký ložisko? , ale to by spíš pískalo. Mám téměř 70000km a možná by stálo za to vyměnit řemeny [-o< Co vy na to :?:
Jířa
Příspěvky: 55
Registrován: 31 kvě 2009 12:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor klepe

Příspěvek od Jířa »

Krakene,
viděl bych to na zanešený hydraulický zdvihátka. Když jsem auto předloni kupoval, taky někdy trochu rachtaly ventily, ale spíš po delší jízdě. Když jsem sundal víko, bylo tam docela dost karbonu, prostě humáč :? . Tak jsem hlavu i víko pořádně vyčistil, a zdvihátka zalil oblíbeným mogulem 10w-40 a nechal pár hodin rozpustit. Od té doby (cca 26tis km) je klid :D/ Olej používám stále polosyn. 10w-40.
GETZ r.v. 2004
Uživatelský avatar
viggo
Příspěvky: 5
Registrován: 01 kvě 2010 23:00

Re: Motor klepe

Příspěvek od viggo »

Motor mi prestal klepat, odkedy startujem bez stlacenia spojky na neutrali. Klepe vtedy, ak dlhsie podrzim spojku pri vyradovani rychlosti - vtedy je vytlaceny takmer vsetok olej z axialnych lozisk, vznika trenie a klopanie. Inspiroval som sa na http://auto.pravda.sk/vykonne-motory-je ... oradna_P39
Aj ked nemam vykonnejsi motor, pomohlo :-)
Vyskusajte a dajte vediet.
Getz 1.3, 60 kW, 3D, potomac blue, 2003
Odpovědět