Chlazení

rájovec

Chlazení

Příspěvek od rájovec »

Nevíte náhodou někdo jak vypustit veškerou chladící kapalinu (getz 1.1)? Postupoval jsem dle návodu (povolení vypouštěcího šroubu dole na chladiči a povolení odvzdušňovacího ventilu), ale vyteklo cca. 2 l kapaliny, tedy asi pouze z chladiče. Náplň dle příručky je 5,5 l.I vyrovnávací nádržka zůstala plná.
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 82
Registrován: 27 kvě 2009 09:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazení

Příspěvek od Jura »

Asi bych na chvilinku nastartoval a čerpadlo udělá svoje.Ale bacha na přehřátí motoru a zadření!!!
Radovan

Re: Chlazení

Příspěvek od Radovan »

Ahoj,
už nějakou dobu tu hledám, ale nenašel jsem., Tak snad nezdvojím dotaz s některým v historii.

TJ.: jakou máte chladící kapalinu v GETZíkovi, růžovou nebo zelenou? A jakou - typ/výrobce tam dáváte? co je tzv. BEST?

Dík.
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazení

Příspěvek od Vipe »

Tak já nevím jakou tam mám, ale na jaře tam přijde FRIDEX® G 48. Výrobce požaduje pouze kapalinu na bázi ethylenglykolu a to FRIDEX splňuje.
Jo a BEST je třeba firma na výrobu zámkové dlažby. :D/
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 53
Registrován: 27 kvě 2009 17:41
Bydliště: Holešov

Re: Chlazení

Příspěvek od Jarda »

Tak já tam mám určitě zelenou a je na minus 45 stupňů.Měřil sem to před zimou a měnit se nebude.Zatím ani neubývá ani o mm.
Radovan

Re: Chlazení

Příspěvek od Radovan »

"Jo a BEST je třeba firma na výrobu zámkové dlažby."

Teda Vipe, ty jsi střevo

Jojo, já tam taky mám asi tu zelenou, podle odstínu co prosvítá v nádržce, to není ta růžová. Tak dík za info. Jo.....a ta "best" je dotaz na nějakou kvalitní, vím že nemám AUDI Q7, ale Getzík je holt člen rodiny. A ti se nešidí.

Musím dolít, mám v nádržce až úplně dole, tak se ptám, aby věděl co dolejt. Díkes.
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazení

Příspěvek od Vipe »

Se známe že ti připadám jako střevo?
Nic jiného mě v tu chvilku nenapadlo než zdejší výrobce zámkové dlažby, nemohl jsem čuchat že chceš informace o nějaké "kvalitní" kapalině (záleží čemu říkáš kvalitní), každý z výrobců si o té svojí kapalině myslí že je kvalitní.
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 53
Registrován: 27 kvě 2009 17:41
Bydliště: Holešov

Re: Chlazení

Příspěvek od Jarda »

Podívej se do chladiče,oddělej víčko a pokud je zelená opravdu zelená,ne nazelenalá,tak je určitě na minus 40-bývá tmavě zelená.Pak stačí do nádržky dolít obyčejnou vodu z kohoutku-vleze tam tak 2-2,5 deci.Ono se to za jízdy promíchá s chladičem a ničemu neuškodíš,maximálně místo minus 40 budeš mět minus 38. Nelej tam ale destilovanou vodu,nějaké nové metody,má být obyčejná voda. Jinak ty značky-dneska jsou už všechny chladící směsy kvalitní,nedával bych Fridex.
Rostous
Příspěvky: 150
Registrován: 29 kvě 2009 09:59
Bydliště: Chvalčov
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazení

Příspěvek od Rostous »

Pročpak né destilovanou vodu Jardo? Nevím jak u Getzika ,ale u starého auta jsem jednou místo destilované vody dal obyč z kohoutku a po pár měsících jsem se nestíhal divit jak se mi nádržka z nazelenalé barvy zbarvila do žumpova neboli byla totálně rezavá. Po té zkušenosti už jedině destilku ,obyč vodu jedině kdybych musel v nouzi někde dolít.
Radovan

Re: Chlazení

Příspěvek od Radovan »

To Vipe:

"Se známe že ti připadám jako střevo?"

Samozřejmě, že to bylo myšleno v dobrém a jakýchkoliv invektiv. Asi je to tzv. "přes" tj. má omluva.

Tahle hláška se u nás v příbuzenstvu používá jako příměr, že je s tebou sranda atd. Ale nebudu to pitvat. Mám dolito a možná na jaře bude i ta zámková dlažba......

Dal jsem tam SHERON Antifreeze Eko a destilku (tu destilku jednak podle vlastního logickýho mínění a i na doporučení technika Hyundaie).
Odpovědět