Palivový filtr

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bond
Příspěvky: 10
Registrován: 08 lis 2009 17:09

Palivový filtr

Příspěvek od Bond »

Dobrý den, mám getz 1,3 /2005. Při procházení různých servrů s katalogy na getze se setkávám s tím, že je v palivovém systému 1,3 palivový filtr. Vůbec netuším kde by mohl být umístěný, zda je potřeba měnit nebo čistit apod. Mám najeto skoro 50000km a asi by to stálo za kontrolu pokud tam vůbec někde je. Má s tím někdo nějakou zkušenost? díky za rady Bond
Uživatelský avatar
Koumes
Příspěvky: 82
Registrován: 27 kvě 2009 18:13
Bydliště: Račice nad Trotinou
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Koumes »

Měl by být pod zadními sedačkami. Já ho budu měnit až nepoteče benzín. :D
Getz 1.1, r.v. 2002
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Vipe »

:-k Jediné kde se mluví o filtru v dokumentaci je v palivové nádrži a vypadá to takhle.
Image0018x.jpg
Image0018x.jpg (36.58 KiB) Zobrazeno 12978 x
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Uživatelský avatar
Bond
Příspěvky: 10
Registrován: 08 lis 2009 17:09

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Bond »

Díky za radu a obrázek. Jestli tomu dobře rozumím je filtr součástí palivového čerpadla?
Například v katalogu autoštangl je nabízeno několik typů, ale myslím, že to bude spíše na diesel i když jsem zadával benzín 1,3. díky Bond
http://www.aspraha.cz/scripts/MGrqispi. ... ed&lang=cs
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Vipe »

Jo je tam a je to tenhle.
filtr.JPG
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Uživatelský avatar
Bond
Příspěvky: 10
Registrován: 08 lis 2009 17:09

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Bond »

Moc díky za radu. Bond
Jířa
Příspěvky: 55
Registrován: 31 kvě 2009 12:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Jířa »

Vipe píše::-k Jediné kde se mluví o filtru v dokumentaci je v palivové nádrži a vypadá to takhle.
Image0018x.jpg
Tak jsem se o víkendu odhodlal zjistit, jak je to s tím palivovým filtrem. Je opravdu v nádrži a tvoří těleso palivového čerpadla. Samotné vyndání čerpadla je otázka cca 10min, ale kdyby někdo chtěl filtr měnit, musí v podstatě přestrojit samotné čerpadlo, přepouštěcí ventil, plovák, nasávací síťku a kdovíco ještě na nový filtr. Takže nic jednoduchýho, a hlavně tam hrozí, že při demontáži něco praskne, je to všechno z křehkýho plastu.

No jinak jsem zjistil, že ač mám auto se servisní knížkou, tak na prohlídce v 60tis. na filtr nikdo ani nesáhnul(šrouby držící čerpadlo jsou z výroby zakápnuté žlutou barvou), ale jinak bylo docela jemné sítko na vstupu úplně čisté, takže filtr asi měnit nebudu.
GETZ r.v. 2004
ku8a
Příspěvky: 9
Registrován: 11 úno 2011 17:00

Re: Palivový filtr

Příspěvek od ku8a »

to vymyslel zase nějaký borec co se nikdy nehrabal v autě,ale to kluci korejský uměj asi nejlíp :lol:
Uživatelský avatar
Bond
Příspěvky: 10
Registrován: 08 lis 2009 17:09

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Bond »

Začal jsem přemýšlet o výměně palivového filtru u 1,3 benzín. Filtr mám doma již delší dobu, a po prohlídce jsem zjistil, že u něj nejsou přiložena žádná těsnění. Měnil si to někdo doma sám? Dají se použít stará těsnění? Pokud někdo měnil i s novým těsněním, tím myslím O kroužky, nezná rozměry kroužků? Abych věděl případně co sehnat, a na co si dát bacha. díky a pozdrav všem
Odpovědět