Motor chytá až na posl. dech:(

iwankaanjelik
Příspěvky: 5
Registrován: 14 črc 2011 19:02

Motor chytá až na posl. dech:(

Příspěvek od iwankaanjelik »

Zdravím všechny,

prosím o radu. Mám getze , zakoupeného v bazaru, již přes půl roku. Ze začátku při startování naběhl ihned motor,ale v poslední době chytá na poslední dech:) :( . Stalo se mi , že i něchtěl chytnout vůbec. U auta je prováděná pravidelná udržba, nová baterie,jinak vše fakčí. Má někdo zkušenost čím by to mohlo bát, někdo říká že to může být zasr..ny palivový filtr,někdo říká že to je zasraným žhavením. Tak tedy jsem v koncích:) Jelikož o tom vím taky houby, poradí někdo?

Děkuji a zdravím:)
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor chytá až na posl. dech:(

Příspěvek od Vipe »

Ahoj. :wink:
Především by to chtělo vědět co máš za motorizaci (typ motoru), ale podle toho že píšeš o žhavení předpokládám že máš diesel.
:-k Problémy se startem můžou mít hodně příčin, ale jako první bych vypozoroval zda ti při startu svítí kontrolka imobilizéru (oranžový klíč na přístrojovce) je to dost častá porucha že odchází imobilizér.
Potom bych nechal překontrolovat funkčnost žhavících svíček, přece jenom diesel bez žhavení blbě chytá :?
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
iwankaanjelik
Příspěvky: 5
Registrován: 14 črc 2011 19:02

Re: Motor chytá až na posl. dech:(

Příspěvek od iwankaanjelik »

Ahojky , je to diesel 1,5crdi, kontrolovala jsem imobilizer,ale svítí v pořádku. Kontrolka žhavení také, ikdyž se mi zdá že dříve svítíla déle. Nuž problém je ted v tom,že se to zhoršuje, už se mi stává že při nastartování už motor nenaskočí,musela jsem mu přidávat plyn,aby naskočil, někdy zase nakočí uplně normálně. Dnes se mi dokonce stalo,že ani přišlápnutí plynu mi nepomáhalo , to už jsem vzteky dupala úplně naplno,musela jsem motor 3* vypnout, pak teprve naskočil. Mám z toho tedy docela obavy... :(
Petan
Příspěvky: 84
Registrován: 12 čer 2009 13:40

Re: Motor chytá až na posl. dech:(

Příspěvek od Petan »

Ahoj, pár nás tu diesel má. Bez žhavení by nakonec chytit měl, teď v létě po chvíli bez problémů (vyzkoušeno). Důležitější je, v jakém je stavu. Kolik má najeto? Jinak - tím filtrem by to být mohlo. Jeho kontrolka asi nesvítí, co? Ale ta je tam stejně snad jen kvůli vodě. Hrozně špatně se k tomu filtru dá dostat, tak se kolikrát nemění, ikdyž by měl. Snad poradí ostatní, já v so - vlastně už v pá odjíždím na tři týdny pryč a nebudu na netu. Držím palce. P.
Getz 1.5 CRDi 2004
Uživatelský avatar
chuffu
Příspěvky: 68
Registrován: 31 kvě 2009 16:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor chytá až na posl. dech:(

Příspěvek od chuffu »

Ahoj, můj problém je ten, že po nastartování motor zdechne. jako kdyby se to dusilo a najednou vyskočí otáčky a běží, někdy to chcípne. Někdy stačí trochu přidat plyn a běží v pohodě. Dělá to jen při prvním startu, hlavně když je chladno. Hlavně mi neříkejte, že je to něco, co bude drahé. [-o<
Hyundai Getz 1,1 2002 Tm. modrá
iwankaanjelik
Příspěvky: 5
Registrován: 14 črc 2011 19:02

Re: Motor chytá až na posl. dech:(

Příspěvek od iwankaanjelik »

ahojky, od té doby co jsem se psala můj problém stále přetrvává, a povím ti vrazila jsem do toho od té doby cca 18 000, a stále jsem tam kde jsem byla, první že to bude čerpadlo, zkouska 2500, nebylo, pak že možná vstřiky , joo, byli vsechny tři v prdeli, 7500, pak že tohle čidlo, tamto čidlo, tady to,támhle to, už to trvá dva a půl měsíce. Po prvních utracených penězích u různých servisáků, at známých, či neznámých jsem se nastvala,a odvezla auto do nejbližšího huyndae, po různých dohadech co to může být, po několika zkouškách,a propojování s prahou servis stále nevěřícně kroutí hlavou, a nevědí si rady,momentálně se můj problém s dlouhým startem mého milovaného getze řeší na hlavním pražském servisu, a neustále chodí odpovědi typu, zkuste ještě tohle,a zkuste ještě tamto... Tááákže na dlouhý start, či někdy opakovaný start si holt zvyknu , a dokud auto bude jezdit nic jiného mi asi nezbyde,a pak ho schodím ze stáně:D:D:D ... Jinak dodávám,že kromě tohodle problému přetrvávájícímu je autíčko můj miláček, je živé a jezdí jako drak, když už chytne:)) Zdravím
iwankaanjelik
Příspěvky: 5
Registrován: 14 črc 2011 19:02

Re: Motor chytá až na posl. dech:(

Příspěvek od iwankaanjelik »

Mj. že píšeš , že ti to dělá když je chladno. Já mám právě problém uplně opačný, moje auto to trápí pouze při zahřátí, jakmile je studené tak chytá jak blázen:D Trochu divné u diesla:D:D
Birkof
Příspěvky: 54
Registrován: 28 kvě 2009 12:01
Bydliště: Žatec/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor chytá až na posl. dech:(

Příspěvek od Birkof »

To bude asi normální, trápí mě to samé, studený start je sice dlouhý, ale start zahřátého motoru ještě delší.
Nissan Primera 2.0D to dělá také, připadá mi, že jsou diesely tak nastavené.
Vyměněn palivák i žhavičky a je možná ještě delší. Startér jsi už měnila?
Kde ti udělali ty vstřiky tak lacino? Šlo o výměnu nebo repasi?
Hyundai Getz 1,5 CRDi, r.v. 2004
iwankaanjelik
Příspěvky: 5
Registrován: 14 črc 2011 19:02

Re: Motor chytá až na posl. dech:(

Příspěvek od iwankaanjelik »

startér je údajne naprosto v pořádku. Vtřiky vyměnené nové, posílané k nejakému soukromníkovi do brna, moc hodný a spolehlivý pán, vše zařízeno rychle, super komunikace... Já už jsem se smířila stím, že si budu muset zvyknout:D:D
Petan
Příspěvky: 84
Registrován: 12 čer 2009 13:40

Re: Motor chytá až na posl. dech:(

Příspěvek od Petan »

Mě to chytá stejně rychle v zimě i v létě ať už studený nebo zahřátý tak doufám, že se mi to časem nijak nepo.... když to tady tak čtu..
Getz 1.5 CRDi 2004
Odpovědět