Kolísání otáček

slabostka
Příspěvky: 3
Registrován: 03 lis 2009 16:50

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od slabostka »

Chlapci aké by mali byť otáčky na voľnobeh? 1.4 benzin
Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 53
Registrován: 27 kvě 2009 17:41
Bydliště: Holešov

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od Jarda »

Na volnoběh 700-750
Getzík 1.3--60kw,2004
Uživatelský avatar
mmiippll
Příspěvky: 25
Registrován: 09 čer 2009 11:20
Bydliště: Slovensko - Kežmarok

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od mmiippll »

Samozrejme ked je uz motor dostatocne zohriaty, hned po nastartovani, hlavne v zime to byva viac
Uživatelský avatar
gizmonka
Příspěvky: 9
Registrován: 22 čer 2009 12:13
Bydliště: SR - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od gizmonka »

gashtaan ahoj.jauž som volala do čiech pred dvoma mesiacmi..velice sa mi ospravedlňovali a že to budú riešiť..ale mne aj povedali, že do týždňa sa mi ozvú zo servisu a dodnes som sa nedočkala..volala som teda ja, lebo čím je zimšie, tým to je horšie a povedal mi, že mám skúsiť auto nešetriť a pridať mu čo sa dá..jazdím ako kedy..raz tak raz tak..ale už teraz som sa rozhodla, že počkám do konca novembra a pôjdem za predajcom reklamovať auto..pretože to nie je jediná závada na tom aute a už ma nebaví nechávať auto stále v servise a nemám ani na to čas..a pritom mi povedia úplnu somarinu..už ma to veľmi hnevá prístup našich servisov..aspoň v bratislave..
Hyundai Getz 1.4 Dynamic
Farba : Midnight gray
gashtaan
Příspěvky: 19
Registrován: 28 říj 2009 10:57

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od gashtaan »

hm, tak skusim sa im zase pripomenut, ale som skepticky... inak, teraz ked sa to ochladilo uz je to vazne zle, uz mi to raz aj skapalo z toho dusenia. Riesim to tak, ze ked nastartujem, drzim nohu na plyne, nech ide na okolo 2000 otacok, staci tak 20 sekund, kym sa zahreje a potom je to uz ok. nizsie otacky sa neosvedcili, lebo sa zacne aj tak dusit a vtedy uz ani na pridanie plynu nereaguje.

ake tam mas este zavady? mne prefukuju zadne dvere, inak je vsetko v poriadku. ale hned ako som ho kupil som musel reklamovat vadny airbag u spolujazdca, museli mi vymenit riadiacu jednotku... no za tu cenu, co sme mohli cakat.
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
Uživatelský avatar
gizmonka
Příspěvky: 9
Registrován: 22 čer 2009 12:13
Bydliště: SR - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od gizmonka »

aj mne to skoro skapíňa, ale ešte sa mi to nestalo, že by uplne zhasol..ešte mi klepe niečo na zadnej náprave..a hlavne pri nerovnostiach to je strašne počuť a aj keď idem do zákruty..povedali mi v servise, že mi to robia zadné operadlá na hlavy, ale to je riadna blbosť..nie som až tak hluchá..niekto sa tu vyjadruje, že sú to silenbloky zadnej nápravy, ale keď som povedala nech sa na to pozrú, povedali, že je to v poriadku..
Hyundai Getz 1.4 Dynamic
Farba : Midnight gray
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od Vipe »

"gizmonka" tak sundej ty opěrky hlavy a nech servisáky svést. Tohle už neni možný svedou to na nejjednodušší věc a hotovo a pokud to dělaj ty opěrky tak to přeci nemůžou tak nechat, ty opěrky to taky nesní dělat.
Přeci si nekupuješ chrastítko aby ti tam všechno chrastilo tak ať to sakra odstraní. [-X
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 53
Registrován: 27 kvě 2009 17:41
Bydliště: Holešov

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od Jarda »

gizmonka a vyndej také to zadní plato za zadníma opěradlama.Právě při jízdě po nerovnostech je možné,že to může taky klepat. Jednu takovou zkušenost mám i když ne s getzíkem.No a v servisu se s nima nepárej,trošku je postraš,že jim uděláš krásnou reklamu za jejich ochotu.nesmíš se nechat odbýt!! :D
Getzík 1.3--60kw,2004
Wimpi
Příspěvky: 52
Registrován: 06 lis 2009 20:01
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od Wimpi »

Ahoj! Jsem tady nový, i když Getze mám od 2.3.2007. Stránky jsem sledoval velmi nepravidelně, internet jsem si pořídil teprve nedávno. Mám motorizaci 1,4. Problém s kolísáním otáček jsem pozoroval téměř od počátku. I vydal jsem se do servisu, kde shledali vše OK, můj vůz má prý už nový softwer, (možná jsem to napsal blbě, ale asi mi rozumíte), nicméně problém pokračoval. Ejhle, po 1. garančce bylo po problému! Zhruba před měsícem jsem začal kolísání otáček po nastartování studeného motoru pozorovat znovu. Nestává se to ve 100 % případů, ale když se to stane, tak otáčky vyletí něco málo přes 2000 pouze dvakrát. Pak je klid. Je možné, že se problém kolísání objeví opakovaně? Máte, prosím, někdo i tuto zkušenost?
Jinak jsem s Getzem spokojený. Bylo to v mých 48 letech první a zcela jistě poslední nové auto a ještě pár let ho budu splácet. Najeto mám cca 54500 km a kromě popisovanáho problému se mi zdá bez závad. Jsem zvyklý autu naslouchat a vyhovět mu, nehoním ho, ale rád se svezu i ostřeji. Jsem vyučený automechanik na náklaďákách, ale nikdy jsem řemeslo nedělal. Nicméně se snažím znalosti a zkušenosti uplatňovat při opravách a údržbě vozu, který jsem dostal od svého otce (nyní je mu 80 jar) k 18 narozeninám : DKW, rok výroby 1938.
Uf, tolik jsem toho už dlouho nestvořil. Snad jsem Vás příliš nenudil a doufám, že mě přijmete do svých virtuálních řad.

Wimpi, Sezimovo Ústí
gashtaan
Příspěvky: 19
Registrován: 28 říj 2009 10:57

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od gashtaan »

Pokial ti otacky len vyletia, tak si na tom dobre... mne skor vadi, ze otacky padaju pod 1000 a motor sa dusi, pripadne udusi uplne. Nerobi to vzdy, ale nemam uz prehlad ako casto, kedze po nastartovani uz radsej vzdy drzim nasilu cca pol minuty otacky na 2000. Po takomto kratkom zahriati uz ide dobre.

To ze po garancke ten problem vymizol, nemoze to byt tym, ze ti ten pocitac nejako vyresetovali? mne to tiez nerobilo odzaciatku, ale zacalo to az neskor. Akoby si ukladal nejake data a z tych sa v nejakom specialnom pripade zamota a uz sa nevie dat dokopy :) Ale to je len taky dohad... holt, tie auta s pocitacmi su uz o niecom inom ako nakladaky vtedy, ked si ich studoval :)
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
Odpovědět