Přední brzdy

Jířa
Příspěvky: 55
Registrován: 31 kvě 2009 12:04
Kontaktovat uživatele:

Přední brzdy

Příspěvek od Jířa »

Zdravím všechny. Chystám se u svojí 1.6ky na výměnu brzdových kotoučů a destiček. Kotouče jsou průměru 256mm, rok 2004. Máte někdo zkušenosti s výměnou, jakou značku, ceny? Díky za postřehy...
liord
Příspěvky: 9
Registrován: 09 čer 2009 08:40
Bydliště: Praha Letňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední brzdy

Příspěvek od liord »

koutouče stojí cca 1500,-/kus,destičky cca 800,-.zkušenosti nejsou,ale u poměrně novýho auta to jde skoro samo
Jířa
Příspěvky: 55
Registrován: 31 kvě 2009 12:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední brzdy

Příspěvek od Jířa »

To jsou originál Hyundai? Zatím váhám mezi Nipparts 1100,-,
Brembo 1900,- a ATE 1800,-, destičky jsou všechny okolo 1000,-. Samozřejmě se dají sehnat kotouče za 6 stovek, ale nejsem sebevrah
Uživatelský avatar
Laďa87
Příspěvky: 20
Registrován: 27 kvě 2009 16:18
Bydliště: Zlínsko

Re: Přední brzdy

Příspěvek od Laďa87 »

Já osobně bych koupil 100% tyto Bremba:
http://www.x1-autodily.eu/shop/D%C3%ADl ... 84558.html
Někde jsem ale četl, že děrované kotouče jsou víc náchylné na prasknutí, víc obrušují brzdové destičky a tím pádem víc špiní kola brzdovým prachem. Ale jsou lehčí mají lepší vzhled a měly by se líp chladit. A brzdové destičky bych vzal Ferodo.
Jířa
Příspěvky: 55
Registrován: 31 kvě 2009 12:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední brzdy

Příspěvek od Jířa »

Díly Láďo za tip, ale zrovna na Bremba jsem slyšel docela rozporuplný ohlasy, a tyhle 100% nebudou dvoudílný a děrovaný jako na obrázku , ale jinak cena dobrá a zajímavej shop, ještě je zvážím ...
Jinak moje kotouče (z výroby) jsou po 80 tis. dost projetý - mají hrany a tloušťku 17mm, a hlavně vevnitř jsou dost vyrezlý, sypou se z nich šupiny, ale jinak brzděj dobře a vůbec nejsou zvlněný...
Petan
Příspěvky: 84
Registrován: 12 čer 2009 13:40

Re: Přední brzdy

Příspěvek od Petan »

Zdravím, mám najeto 100tisíc a někde vpravo vpředu mi za jízdy něco píská. Když šlápnu na brzdu, je to silnější a když ji pustím, na chviličku to přestane. Ale pak zase. Po zastavení je někde něco cítit, ale nezjistím, kde. Už se s tím bojím jezdit, abych něco nezničil. Mám podezření na pravou přední brzdu nebo snad ložisko? Dík, Peťan
Getz 1.5 CRDi 2004
Birkof
Příspěvky: 54
Registrován: 28 kvě 2009 12:01
Bydliště: Žatec/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední brzdy

Příspěvek od Birkof »

Nemohu nic zaručit, ale pravděpodobně jde o sjetou přední przdovou destičku. Je tam takový plíšech, který při sjetých destičkách dře o kotouč a tím vyluzuje pískavé zvuky.
Hyundai Getz 1,5 CRDi, r.v. 2004
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední brzdy

Příspěvek od Vipe »

Jak píše Birkof, chtělo by to ale zkouknout. Sundat kolo a prohlídnout brzdové destičky a komplet kolo. Předpokládám :-k že to nejsou originální destičky když píšeš že to má 100 tis.
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Petan
Příspěvky: 84
Registrován: 12 čer 2009 13:40

Re: Přední brzdy

Příspěvek od Petan »

Měnili je v servisu po 45k km a brzdy moc nepoužívám, brzdím motorem. To vydrží tak málo? :shock: Asi by to chtěl vyměnit všechny, tak dík, mrknu na to. Horší bude, když budu muset měnit jeden kotouč, stahovák nemám.
Getz 1.5 CRDi 2004
Jířa
Příspěvky: 55
Registrován: 31 kvě 2009 12:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední brzdy

Příspěvek od Jířa »

No, životnost destiček okolo 50tis. je docela normální, i když jsou borci, který je sjedou mnohem dřív,
a kotouče nebudou po 100tis. taky nic moc :? Na brzdách by se šetřit nemělo [-X , a rozhodně je potřeba měnit všechno na obou stranách současně. Jinak výměna kotoučů je v pohodě, žádnej stahovák není potřeba, jen se musí odšroubovat celej třmen i s držákem, aby se dal kotouč sundat.
GETZ r.v. 2004
Odpovědět