Ložiska předního kola

Odpovědět
mafol
Příspěvky: 12
Registrován: 04 čer 2009 15:49

Ložiska předního kola

Příspěvek od mafol »

Ahoj všem
mám dotaz ohledně výměny ložisek v předních kolech. Nemáte někdo s touto věcí zkušenosti?
Děkuji
Jířa
Příspěvky: 55
Registrován: 31 kvě 2009 12:04
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz

Příspěvek od Jířa »

No, zkušenosti s výměnou nemám, teda ne na Getzovi, ale pro změnu by mě zajímalo, kolik máš najeto, že už ti vpředu odešly ložiska?
Jinak, příště hoď dotaz do nějaké vhodnější rubriky, a do nadpisu dej název problému.
GETZ r.v. 2004
mafol
Příspěvky: 12
Registrován: 04 čer 2009 15:49

Re: Ložiska předního kola

Příspěvek od mafol »

OK
mám najeto asi 70 000 km a říkali mi že je to ložisko - jinak to hrozně skřípe ně vždy, ale je to příšerný kovový zvuk. když přibrzdím tak to přestane.
Jířa
Příspěvky: 55
Registrován: 31 kvě 2009 12:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska předního kola

Příspěvek od Jířa »

No, mě asi na 75tis. občas po delší jízdě pískalo PP kolo, po jemném přibrždění to na chvíli přestalo, na 80tis. jsem měnil kotouče a destičky, a od té doby je klid. Mám zkušenost, že špatný ložisko spíše hučí, hluk roste s rychlostí, a v zatáčce se může zesilovat nebo slábnout...
GETZ r.v. 2004
Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 53
Registrován: 27 kvě 2009 17:41
Bydliště: Holešov

Re: Ložiska předního kola

Příspěvek od Jarda »

Myslíš,že to bude ložisko? Nemáš ojeté brzdové desky a to skřípání je od kontrolních plíšků,které se dotýkají kotouče? A když přibrzdíš tak to přestane? Spíš bych to tipoval na ty desky.Jak píše Jířa,ložisko by dost hučelo.
Getzík 1.3--60kw,2004
mafol
Příspěvky: 12
Registrován: 04 čer 2009 15:49

Re: Ložiska předního kola

Příspěvek od mafol »

Děkuji všem
takže to mohou být brzdové destičky??? Byl jsem na testech na brzdy a ty jsou vynikající - tak nevím, že by to brzdilo i takto sjeté???? Ale skřípání je to fakt příšerné...
Jířa
Příspěvky: 55
Registrován: 31 kvě 2009 12:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska předního kola

Příspěvek od Jířa »

Klidně to můžou dělat sjeté destičky, není nic jednoduššího, než sundat kolo a podívat se. Na vnitřní destičce je zboku takový pružný plíšek, který při sjetí destičky pod asi 3mm začne drhout o kotouč, ale jinak to brzdí normálně. Mě ale to pískání spíš dělali sjetý kotouče, který měli na obvodu vystupující hrany.
GETZ r.v. 2004
mafol
Příspěvky: 12
Registrován: 04 čer 2009 15:49

Re: Ložiska předního kola

Příspěvek od mafol »

tak jo najdu čas a podívám se než investovat tisíce...... děkuju
Odpovědět