Zadní brzdy - klepání

kraken
Příspěvky: 54
Registrován: 02 čer 2009 18:17
Kontaktovat uživatele:

Zadní brzdy - klepání

Příspěvek od kraken »

A zase to klepání od zadní brzdy. Nevím jak jste na tom a jestli se vám to všem podařilo odstranit, ale já už jsem z toho fakt dost hotovej :oops: . Už někdo přišel na pravou příčinu? Nebo to jsou jen dohady? Jestli to do srazu nedám do kupy tak přijedu snad radši na kole, protože to je fakt rachot :oops: . Čus
betinajano
Příspěvky: 3
Registrován: 01 čer 2009 12:26

Re: Zadní brzdy - klepání

Příspěvek od betinajano »

Klepanie v zadnom kolese pri brzdení --- aj mne sa to objavilo, aj to samo prestalo. Stalo sa to pri jazde zo Šturca smerom na B.B. Podotýkam, že využívam na zjazdy brzdenie motorom, ale tento kopčisko je samá serpentína, tak sa musí zavše aj pribrzdiť, dakedy aj tuhšie, lebo podaktorí magori jazdia aj v protismere. Auto - Getz 1,4 16V Premium
kraken
Příspěvky: 54
Registrován: 02 čer 2009 18:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy - klepání

Příspěvek od kraken »

Zdarec. Tak jsem zase pěkně nas....j. Po zimě mě trochu zatuhla přední brzda tak jsem to u místního mechanika nechal rozchodit. Když to rozdělal tak tak jsme se dohodli rovnou na výměně kotoučů a destiček. To je v pohodě, ale ty zadní brzdy a klepání. Už jsem z toho fakt :evil: Zkusilo se stočit bubny a doufal jsem, že to bude lepší. Dneska mám za sebou 450km a klepání od z. brzdy mě bude budit celou noc. Hrůza.
Ví už někdo co s tím. :-k Dík
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy - klepání

Příspěvek od Vipe »

Tak to by mě samotnýho zajímalo co se tam děje. Já nic takového nepozoruju. Na jednu stranu je to dobře a na druhou bych tomu rád přišel sám na kloub. :-k
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
mafol
Příspěvky: 12
Registrován: 04 čer 2009 15:49

Re: Zadní brzdy - klepání

Příspěvek od mafol »

Klepání od pravé zadní brzdy mě také provází - hlavně při dobržďování těsně před zastavením.
kraken
Příspěvky: 54
Registrován: 02 čer 2009 18:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy - klepání

Příspěvek od kraken »

Tak jsem se dneska tak nasštval, že jsem objednal nový pakny. Bubny mám stočený, že nic kulatějšího snad neexistuje. Pružinky nový - ty pružej jak sviňa a tak jako poslední možnost vidím výměnu čelistí. Někde jsem to i četl, že to zlobí jedna serie a ty novější už jsou OK. Budu se modlit [-o< , aby tam bylo nějaký zlepšení, protože je to fakt na ..... Zdar
mafol
Příspěvky: 12
Registrován: 04 čer 2009 15:49

Re: Zadní brzdy - klepání

Příspěvek od mafol »

Když zabrzím ruční brzdou tak se žádné klepaní neozve ani náhodou.
kraken
Příspěvky: 54
Registrován: 02 čer 2009 18:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy - klepání

Příspěvek od kraken »

Tak to mám doma. Pakny vyměněný. Udělal jsem pár km a zatím ani ťuk. Jeví se to velmi dobře. Pochopitelně si to musí sednout. Dám časem vědět co to dělá. Jináč pakny made in Korea za cca 1400 (jsou,ale malinko jinačí než ty origo - možná to je dobře) a práce 500Kč. Zdárec :lol:
mafol
Příspěvky: 12
Registrován: 04 čer 2009 15:49

Re: Zadní brzdy - klepání

Příspěvek od mafol »

Ahoj prosím Tě potřeboval bych se podívat na pakny a nevím jak sundat ten buben. Nevíš co je k tomu potřeba? - stahovák? nebo je na to nějaký fígl?
Děkuju za každou radu. martin
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy - klepání

Příspěvek od Vipe »

Drží to jeden šroubek na křížovej šroubovák a potom to jde normálně rukou sundat, nic jiného to nedrží. :-k Pozor na zataženou ruční brzdu! potom to nepůjde. [-X
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Odpovědět