Konzervace

Odpovědět
Jožin

Konzervace

Příspěvek od Jožin »

Vzhledem k tomu,že je to s pozinkováním karoserie všelijaké, rozhodl jsem se u svého Getze 1,3-2005,provést ošetření dutin karoserie.
Jsou však k tomu + jiné, potřeba hlavně 2 věci, Čím a kam. Nemá někdo prosím schéma rozmístění děr a bodů, kam má být nástřik aplikován ? Na Škodě 120,která má letos 30 let a ještě jezdí, a na které není vyměněn ani jeden díl karoserie, jsem prováděl nástřik rezistinem ML. Trochu však v létě zapáchal,asi ho tam už bylo víc, jako plechu. Vzhledem k tomu,že v Getzovi na krátkých výletech s manželkou i spíme /můžu poradit, jak auto přizpůsobit ke spaní-pokud nemáte víc jak 175 cm a jste jen 2/,chci použít nástřík ekologický a zdravotně nezávadný. Poraďte prosím a děkuji předem za odpovědi. Jožin.
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od Vipe »

Pochybuju že jsou někde originál otvory kudy provést nástřik dutin. Asi to bude podle vzoru jako se to dělalo na škodovkách, vyvrtat díry do prahů a sloupků a pak je uzavřít gumovejma záslepkama. Mám takovej dojem že už si to někdo nechal dělat na Getzíkovi, ale nemohu si vzpomenout kdo.
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
Rostous

Re: Konzervace

Příspěvek od Rostous »

Já osobně bych hned díry nevrtal, ale raději hledal. Teď se mi nechce jít do garáže to zjišťovat, ale mám dojem, že když otevřu zadní boční dveře, tak na lemu blatníku jsou nějaké černé špunty a určitě jich bude na autě víc. Podle mě tam nejsou ze srandy, ale právě pro tyto učely. Chce to prozkoumat
Uživatelský avatar
Vipe
Administrátor
Příspěvky: 554
Registrován: 14 dub 2009 14:17
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od Vipe »

Tak jsem pročítal veškerou dokumentaci co mám jak manuál tak příručky pro opravu a nikde se nepíše o konzervaci dutin. Je pravdou že nějaké díry jsou na sloupku předních dveří a zadním sloupku zaslepený plastovejma záslepkama, ale k čemu to je nevím možná se dají použít pro ten nástřik dutin nevím.
P1070054.jpg
P1070054.jpg (92.99 KiB) Zobrazeno 8063 x
P1070056.jpg
P1070056.jpg (97.01 KiB) Zobrazeno 8063 x
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Obrázek Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Obrázek
pavel2938
Příspěvky: 2
Registrován: 04 srp 2009 23:30

Re: Konzervace

Příspěvek od pavel2938 »

Zdravím,asi odpovidám pozdě ale četl jsem váš dotaz až dnes.Já jsem prováděl nástřik spodku a dutin v polovině června a našel jsem otvory v podbězích,ze spodu u prahu i tam jak ukazují fota na odpovědích.Po čtyřech letech celkem původní ochrana zachovalá.Mám prosbu rád bych se něco dozvěděl o vaši lůškové úpravě na GETZU.Také jezdíme s manželkou po výletech a už nás nebaví stále stavět stan.Jako důchodci na hotel těško dosáhnem.Děkuji předem za poskytnutí informaci jak se v GETZU vyspat.Zdraví Pavel Polz.
Uživatelský avatar
Koumes
Příspěvky: 82
Registrován: 27 kvě 2009 18:13
Bydliště: Račice nad Trotinou
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od Koumes »

Sedačky dát co nejvíc dopředu a zklopit. Trochu se mi motali nohy do volantu jinak dobrý. Pohodlnější je škodovečka. Hlavně zatáhnout ručku a nechat rychlost.
Getz 1.1, r.v. 2002
pavel2938
Příspěvky: 2
Registrován: 04 srp 2009 23:30

Re: Konzervace

Příspěvek od pavel2938 »

Díky za odpověď,zdravím a přeji hodně kilometrů bez nehod.Pavel Polz.
Odpovědět